Pri Žiline pribudla nová cestička pre cyklistov

Včera bol vyasfaltovaný posledný úsek cestičky pre cyklistov spájajúcej obec Teplička nad Váhom s Vodným dielom Žilina a ďalej aj samotným mestom Žilina.  Priaznivé počasie už v decembri minulého roka umožnilo vyasfaltovanie úseku cestičky pre cyklistov v k.ú. obce Teplička nad Váhom.

Cestička bude pritom slúžiť pre dochádzanie do práce a “za rekreáciou” aj obyvateľom blízkych obcí Nededza a Gbeľany, ktoré už sú prepojené pruhom pre cyklistov (bohužiaľ jednosmerným). Asfaltobetónový povrch novej 3 metre širokej vozovky je pritom vhodný aj pre mestské bicykle a teda každodenné dochádzanie do práce, nielen za rekreáciou na vodné dielo. Bude preto ale ešte potrebná realizácia ďalších projektov v meste Žilina- https://www.cyklodoprava.sk/zilina-planuje-nove-cyklotrasy/

Lokalizáciu cestičky si môžte pozrieť na nasledujúcej mape:

Úsek cestičky vybudovanej v decembri:

 Úsek cestičky vybudovaný v marci:

IMG_20150324_172540

Pozitíva cestičky:

  • spevnený povrch
  • šírka vozovky
  • zimná údržba (reálne prebiehala už v decembri)

IMG_20150324_172649

Negatíva cestičky:

  • dopravné značenie, najmä vodorovné
  • polomery niektorých smerových oblúkov

V blízkej budúcnosti pritom bude na cestičku nadväzovať aj mimoúrovňové kríženie (lávka) cez extrémne zaťaženú cestu II/583 pri obci Teplička nad Váhom. Na nasledujúcich fotkách je možné vidieť výstavbu opôr a vizualizáciu lávky.

lavka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.