Pri Tepličke nad Váhom pribudol nový “cyklomost”

Pri obci Teplička nad Váhom minulý týždeň otvorili lávku pre cyklistov a chodcov cez cestu II/583. Výstavbu lávky si vyžiadali vysoké intenzity automobilov (viac ako 15 000 v/24h) na spomínanej ceste ale aj pomerne vysoké intenzity cyklistov a chodcov, na cestičke ktorá ju križuje a vedie cyklistov do susednej Žiliny.

Zaujímavosťou lávky je nosná konštrukcia s lepených trojpoľových drevených nosníkov a tiež drevená mostovka. Drevená konštrukcia lávky má dĺžku 58 metrov a vedú k nej prístupové komunikácie v dĺžke 76 m a 78 m na násypoch. Investor stavby Vodohospodárska výstavba, š. p. vybudovala v úseku aj verejné osvetlenie. Náklady na celú stavbu boli približne 520 000 €.

Napriek pozitívnemu vplyvu na dopravu v tomto úseku má však stavba aj určité nedostatky ako napr. chýbajúce odvodnenie svahov násypu nad komunikáciou, nerovný povrch, či nedoriešené kríženia cestičky s okolitými miestnymi komunikáciami. Nemyslím si však, že by niečo z tohto odradilo cyklistov od využívania tejto stavby.

Lokalita stavby (lávka označená fialovou)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.