Prečo sa stal ‘s-Hertogenbosch najcyklomestom v Holandsku za rok 2011.

Pokračuje v našom seriáli,ktorý vám bude prinášať súhrnné informácie o vybraných témach z konferencie VelocityGlobal 2013.

Mesto ‘s-Hertogenbosch alebo skrátene Den Bosch prezentovalo svoju púť od mesta, ktoré v roku 2000 malo otrasné podmienky pre cyklsitov, napriek tomu, že je to holandské mesto. Mestomá približne 140 tisíc obyvateľov a patrí k relatívne menším mestám v Holndsku.

 

Ako vidieť na nasledovnom obrázku, kritéria,ktorými mesto hodnotilo podmienky pre cyklodopravu v roku 2000 boli nedostatočné. Čím väčšia plocha, tým lepšie sa dané kritéria napĺňali.hodnotenie podmienok pre cyklodopravu

Čo teda urobili.

  • povolili vjazd a prejazd cyklistov cez všetky pešie zóny počas celého dňa
  • vytvorili nové parkovacie miesta pre vyše 1100 cyklistov
  • 300 km cyklotrás na celkovej 740 km sieti
  • zlepšili nové smerové značenie
  • kvôli problémom s kradnutím bicyklov, vytvorili cyklohliadky, ktoré monitorovali parkoviská pre bicykle
smerové značky pre cyklistov

 

Urobili pilotné riešenie okružnej križovatky, kde sa na vonkajšom prstenci inštaloval obojsmerný pruh pre cyklistov, pričom cyklsiti majú prednosť.


Zväčšiť mapu

 

 

Výsledky sa dostavili okamžite v súčasnosti je podiel cyklistov na prepravnej práci tretinový, teda cca. 33% a do roku 2015 ho chcú zvýšiť na 44%.

 

denbosch_intenzita_cyklistov

 

Samozrejme, že to nieje zadarmo, od roku 2005 do 2015 investujú približne 19 mil. Euro, čo predstavuje približne 1,9 mil. euro za rok. Čo sa týka spolufinacovania 30% peňazí dáva mesto a 70% príslušný región – provincia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.