Pozvánka na online konferenciu Celebrating Cycling Cities -1.júna

Pandémia COVID-19 ukázala mestám po celom svete potrebu odolnejších a spravodlivejších systémov mobility. To bude rozhodujúce nielen na zvládnutie pandémie, ale aj na boj proti zmene podnebia a na riešenie prehlbujúcich sa nerovností v mnohých mestských oblastiach na celom svete.

Európska federácia cyklistov (ECF) a Holandské veľvyslanectvo pre cyklistiku (DCE) vás s radosťou pozývajú na konferenciu Oslavy cyklistických miest, dvojhodinové podujatie, počas ktorého budú zástupcovia európskych miest a inštitúcií EÚ diskutovať a zdieľať najlepšie postupy, ako formovať ekologickejšie systémy mestskej mobility.

Medzi potvrdených rečníkov patria:
• Daniel Mes, člen kabinetu výkonného viceprezidenta Európskej komisie Frans Timmermans
• Matthew Baldwin, zástupca generálneho riaditeľa GR MOVE a manažér misií v „100 podnebných a neutrálnych mestách do roku 2030“
• Stientje van Veldhoven, holandský štátny tajomník pre infraštruktúru a vodné hospodárstvo
• Geert Kloppenburg, moderátor podcastu Metropolitan Mobility
• Politickí zástupcovia z miest Amsterdam, Bologna, Bordeaux, Gdaňsk, Helsinky, Lisabon, Mníchov, Paríž (TBC) a Valencia.

Podujatie bude moderovať Lucas Harms, výkonný riaditeľ DCE, a Jill Warren, generálna riaditeľka ECF, s úvodnými a záverečnými poznámkami Henk Swarttouw, prezident ECF.

Kedy: utorok 1. júna 2021, 15:00 – 17:00
Kde: Online (vysielané naživo z Pakhuis de Zwijger, Amsterdam)
Zaregistrujte sa: celebrating-cycling-cities

Začnite diskusiu o tomto článku na forum.cykloplatforma.sk