Pozrite si, aké programy môžete použiť na cykloprojekty z EU fondov.

ECF v spoluprácu s EU spustila zaujímavý nástroj Monitoring Observatory, ktorý má pomôcť potenciálnym uchádzačom vyznať sa v spleti rôznych programov, cez ktoré by sa dali financovať cykloprojekty (okrem iného).

Súčasťou tohto nástroja je analýza vyše 200 programových dokumentov, ktoré je nutné vziať do úvahy pri podaní projektu. Tí,ktorí ešte žiaden projekt nepodávali, majú možnosť pozrieť si rôzne dobré príklady a podľa nich sa rozhodnúť, či je to pravé, čo od programu očakávajú.

V zásade, keď využijete tento nástroj, máte dve možnosti, buď si vyhľadáte programovú schému alebosi pozriete prípadovú štúdiu Best practise.

dve_moznosti

V prípade vyhľadania vhodného programu zadáte krajinu, región a nástroj vám sám poskytne, ktorých programových schém sa môžete zúčastniť. Ak si vyberiete prípadové štúdie, môžete si pozrieť rôzne výstupy z už finacovaných projektov.

ecf_observatory

 

Výhoda použitia tohto nástroja je hlavne pre tých,ktorí sú v tejto oblasti noví, pre tých ktorí sa tomu venujú to možno až taká pomoc nebude. Ale každopádne je možné si to vyskúšať. Čo by som považoval za nevýhodu, je to, že je to v angličtine a teda kto po anglicky nevie má, smolu. Ďalšiu výčitku by som možno adresoval autorom, kde medzi dobrými príkladmi je uvedený aj projekt Mostu Slobody v rámci Cyklotrasy železnej opony, ale medzi Rakúskom a Českom. Už som im napísal,tak dúfam, že si to opravia.:-)

ecf_pomocka

Link na nástroj nájdete tu: Monitoring Observatory .

 

zdroj: ecf.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.