Pozor na zlodejov bicyklov – slnko ich evidentne priťahuje!

Svedčí o tom aj fakt, že medzi 14. a 24. júlom neznámi páchatelia ukradli až štyri horské bicykle v Bratislave – Vajnoroch. Tri prípady odcudzenia drahých bicyklov sa stali v neuzamknutých garážach. Po štvrtý sa páchateľ vlámal do prízemia rodinného domu a pribalil si aj kolieskové korčule a rôzne oblečenie. Majiteľom vznikla celková škoda za takmer 4400 eur. Viacero bicyklov bolo nahlásených ako kradnutých aj po celom Slovensku.

Polícia odporúča majiteľom, ktorí si odkladajú bicykel do spoločných priestorov v dome, kde bývajú, v garáži alebo v pivnici, aby dbali na stále uzamknutie týchto priestorov. Rovnako by si mali uzamknúť bicykel na svojom balkóne, v pivnici, garáži a zabezpečiť si kvalitný kovový uzamykací systém.

Taktiež treba apelovať na zodpovedných, aby pri centrách občianskej vybavenosti, ponúkli možnosť bezpečného uzamknutia bicykla, najlepšie o stojan, kde sa dá bicykel zamknúť o koleso aj o rám alebo zabezpečiť monitorovanie plochy, kde sú odstavené bicykle.

Radšej investujme do masívnejšieho zámku ako do lacného “akože” zámku,ktorý sa dá prestrihnúť za sekundu. Predsa len, vidieť niekoho s karbobrúskou pri stojane bude asi nápadnejšie a zaujme viacero ľudí:-)

zdroj: http://bratislava.sme.sk/c/6882590/v-lete-sa-viac-kradnu-drahe-bicykle.html

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.