Odskúšali sme cyklobus SAD Žilina

Ako sme vás už informovali vo štvrtok od soboty, teda od včera, začali z mesta Žilina premávať cyklobusy na dvoch nových linkách v smere do Novej Bystrice a Techovej. Zahájenia prevádzky sme sa samozrejme zúčastnili a otestovali aj možnosť prepravy bicyklov. Okrem nás sa zahájenia prevádzky zúčastnil aj predseda ŽSK a na bicykli aj regionálny cyklokoordinátor.

Preprava bicyklov je zabezpečená na prívesných vozíkoch s nainštalovanou nadstavbou- držiakmi na bicykle. Nutno dodať, že držiaky sa zdali byť spracované kvalitne s dostatočne hlbokým a širokým žliabkom pre všetky druhy bicyklov- zahájenia sa zúčastnili aj malé deti. S nakladaním bicyklov navyše pomáhal “stevard,” ktorý zároveň vydával žetóny s číslom, pre identifikáciu bicyklov a zamedzenie odobratia nie vlastného bicykla, šak sme na … Kapacita prívesu je 24 bicyklov a okrem pravidelnej prepravy ich bude možné využívať aj na inú súkromnú prepravu- výlety.

IMG_20150613_081612

Pozitívom oboch liniek sú tiež ich cieľové destinácie. V Novej Bystrici je možné o.i. využívať viac ako 20 km dlhú spevnenú cestičku vedúcu do Krásna nad Kysucou alebo cyklotrasu okolo Vodnej nádrže Nová Bystrica, v Terchovej sú to najmä cykloturistické trasy pre horské bicykle. V deň zahájenia prevádzky sa v Terchovej konalo Stretnutie zbojníkov. My sme však využili cyklobus smerujúci do Novej Bystrice, odkiaľ je nasledujúca fotka cieľovej zastávky.

IMG_20150613_095341

Na záver ešte zhrnutie pozitív a negatív:

+

turisticky atraktívne lokality

obsluha prívesu pre bicykle

pomerne kvalitné držiaky pre bicykle

prepravné za bicykel (3 a viackrát nižšie ako v ŽSSK)

v tomto počasí aj klimatizácia

slabá propagácia

pomerne dlhý cestovný čas

… a ešte jedna fotka z hrebeňa medzi Novou Bystricou a Terchovou, teda cieľovými zastávkami cyklobusu.

IMG_20150613_180723

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.