Nový rebríček najbicyklovejších miest na svete

Tento raz priniesla rebríček hodnotiaci svetové mestá nemecká spoločnosť ponúkajúca poistenie bicyklov. To sa do istej miery odrazilo aj v hodnotiacich kritériách, medzi ktorými boli aj dopravné nehody cyklistov, či počet ukradnutých bicyklov.

V prvej päťke sa umiestnili mestá Utrecht, Munster, Antverpy, Kodaň a Amsterdam. V rebríčku sa nenachádza žiadne mesto zo Slovenska no Praha sa umiestnila na 73. mieste, Varšava na 59. a Viedeň na 34. z celkovo deväťdesiat miest. Rebríček uzatvárajú mestá ako Bankok, Medellín a Lagos.

Medzi hodnotiacimi ukazovateľmi sú okrem kvality infraštruktúry, či podielu cyklistiky na prepravnej práci aj o niečo zriedkavejšie ukazovatele ako počasie, počet nehôd cyklistov, alebo počet ukradnutých bicyklov.

Skóre pre oblasť počasia bolo vypočítané pomocou súhrnného skóre, pričom bol zohľadnený celkový počet hodín slnečného svitu za rok, priemerné ročné zrážky v milimetroch a počet dní s teplotou pod 0 ° C a viac ako 30 ° C v meste. V tomto ukazovateli získal najnižšie skóre Bankok. Najvyššiu nehodovosť cyklistov podľa tohto hodnotenia dosahujú typicky “promotoristické” mestá v USA Boston, New York, Chicago, San Francisco.

Kompletný rebríček nájdete na tejto stránke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.