Najhoršie príklady riešenia cyklistickej dopravy na Slovensku

V poslednej dobe sa na Slovensku vyskytlo niekoľko hrozných príkladov riešenia cyklistickej dopravy. Neschopnosť niektorých projektantov, policajtov a úradníkov spôsobuje cyklistom množstvo problémov hraničiacich až s ohrozením života.  Pozrite si 10 najhorších riešení komunikácií za posledné obdobie:

1 – Bratislava

Nakresliť čiaru a povedať, že je to aj pre cyklistov, to je slovenský štandard. Umiestniť tam aj stĺpy, to je tiež top. Hlavne že sa splnil plán.

2 – Trenčín

Top dopravné značenie v Trenčíne. Cestička pre cyklistov len tak končí a nie je nijako jasné, ako má cyklista pokračovať. Ale máme čiarku za splnený cieľ.

3 – Liptovský Mikuláš

Načo riešiť priechod pre cyklistov, načo upraviť ostrovček, na čo urobiť krátky zaraďovací pruh, načo rešpektovať projekt. Načo rešpektovať zákon  v tom, že kde a ako sa môžu umiestniť na značku doplnkové tabuľky. Ale máme to, jupííííí.

4 – Zvolen

O Zvolene sme písali už pred 4 rokmi. Paródia na cyklopruhy, šírka iba pár desiatok centimerov, nezmyselné dopravné značenie, jazda cez kanále, rozbité krajnice, nečistené… Myslíte, že sa odvtedy niečo zmenilo? Nič. Stále to tam je, nikto tade nechodí, ale všetci sú spokojní. Okrem cyklistov.

https://www.cyklodoprava.sk/zvolen-nespristupni-namestie-cyklistom/

https://www.cyklodoprava.sk/vo-zvolene-si-robia-s-cyklistov-srandu/

5 – Košice

Nerešpektovanie noriem, technických predpisov či dokonca zákonov je slovenský štandard. Nezmyselné obmedzenie rýchlosti namiesto technického riešenia nebezpečného miesta (v pozadí), zbytočná okrajová čiara a naopak chýbajúci oddeľovací pás pre nevidiacich…

6 – Bratislava

Mesto z najviac „cyklonadšencami“. Ale dať stĺp do stredu cestičky pre cyklistov je také… bratislavské.  (Už to opravili, ale vystáva otázka, ako k tomu vôbec došlo?)

7 – Banská Bystrica

No, čo už treba hovoriť o tomto čiernom diele, všetko je v článku z októbra. Značky uprostred cyklopruhu, nesprávne dopravné značenie, nekvalitný povrch a ďalšie nedostatky. A to všetko korunované vedením cyklopruhu cez obrubník!

https://www.cyklodoprava.sk/v-banskej-bystrici-vznika-nebezpecna-cyklisticka-komunikacia/

8 – Žilina

Mesto dopravnej univerzity,  ale aj “úžasných” dopravných riešení. Táto cestička pre cyklistov končí len tak, vyústení na ulicu, bez akéhokoľvek napojenia. Vodorovná značka cyklokoridoru vyznačuje na cestách pre autá, že kadiaľ majú isť cyklisti a upozorňuje vodičov, že tade cyklisti jazdia.  Takže takéto použitie na cyklistickej cestičke nemá zmysel, keďže po cestičke pre cyklistov autá nejazdia. Ale mámeeee čiarkuuuu! A to ste ešte nevideli riešenia v centre…

9 – Dolný Kubín

Cyklistická cestička a zrazu čáry-máry fuk, už nie cyklisticá cestička. Absolptne nezmyselné ukončenie cyklotrasy… ale sme všetci spokojní. Okrem cyklistov…

10 – na záver. 

Hlavne, že cyklisti spomalia… a keď máte cyklovozík alebo nákladný bicykel? Máte smolu.

Ale peniažky sú na správnom mieste.

Foto zdroj: Internet

1 thought on “Najhoršie príklady riešenia cyklistickej dopravy na Slovensku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.