Na Košickej detskej historickej želenici jazdí cyklovagón

Letný vozeň odvezie 40 cestujúcich, pričom priamo vo vagóne sú inštalované stojany na bicykle.

Cykloturisti  majú daľšiu  pozitívnu správu. Košická detská železnica inštalovala do vagónov stojany na bicykle. Zaradila  cyklovagón

Železnička svojim cestujúcim bicykel prepraví bezplatne. Prevádzkovatelia detskej železničky sú presvedčení, že táto nová možnosť výrazne prispeje hlavne k bezpečnosti cykloturistiky.
IMG_0019

“Prepraviť bicykel po železnici je výhodné hlavne pre rodiny s malými deťmi, ktoré tak nemusia jazdiť po frekventovanej ceste, znižuje sa tak riziko nehody a cyklotúru v prírode v bezpečnejšej lokalite si môžu lepšie vychutnať,” tvrdí Holéczy.

Upravený vozeň je zákonom chránenou hnuteľnou pamiatkou. Bol vyrobený začiatkom 20. storočia pre úzkorozchodnú železnicu v Banskej Štiavnici. Cez iné slovenské úzkokoľajky sa po rôznych úpravách dostal v roku 1955 do Košíc. V posledných dvoch desaťročiach chátral, až kým ho dobrovoľníci vlani neprestavali.

Investíciu zrealizovali s finančnou podporou z projektu ACCESS2MOUNTAIN a vďaka spolupráci medzi DŽK, Agentúrou na podporu regionálneho rozvoja Košice a Košickým samosprávnym krajom (KSK). Rozpočet slovenskej časti projektu bol 150.000 eur, KSK ho spolufinancoval sumou 22.500 eur.

Zdroj: http://www.kosice.estranky.sk/clanky/fotoalbumy/akcie-a-podujatia/novy-cyklovagon-na-kdhz.html

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.