Most Chuck Norrisa láme rekordy návštevnosti

Takmer 6 000 chodcov a cez päť a pol tisíc cyklistov prešlo v septembri po Moste Slobody, ktorý už dva roky spája bratislavskú Devínsku Novú Ves s Rakúskom.
V mesiaci september prešlo po Moste Slobody v priemere 8 ľudí za hodinu a rovnaký je aj priemerný počet cyklistov. Najmenej návštevníkov prešlo do Rakúska ponad Moravu v pondelok 1. septembra a najviac koncom mesiaca, 28. septembra, kedy pekná nedeľa vylákala na most až 725 peších a 617 cyklistov. Denný priemer návštevnosti Mosta Slobody je takmer 186 cyklistov a takmer 200 návštevníkov na vychádzke. Celkovo prešlo mostom v septembri 5 788 peších a 5 573 cyklistov.
Výstavba cyklomostu sa začala v septembri 2011 konzorciom Ingsteel a Doprastav. Most leží na historickej trase a slúži pre cyklistov, peších aj záchrannú službu. Z celkovej dĺžky lávky 955 metrov tvorí oceľová mostná konštrukcia 525 metrov, šírka lávky je 4 metre a výškový rozdiel pri prechode mostom je 7 metrov.
Projekt cyklomosta bol spolufinancovaný v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko 2007 – 2013.

Môže Vás zaujímať:
Cyklomost slobody získal cenu verejnosti v architektonickej súťaži CE∙ZA∙AR 2014
Pri cyklomoste odhalili pamätník obetiam železnej opony
Na cyklomoste trénovali bezpečnostné zložky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.