Medzi Púchovom a Nimnicou sa buduje nová cyklotrasa

Medzi Púchovom a kúpeľnou obcou Nimnica sa v súčasnosti buduje nová cyklotrasa. Okrem nej sa  v tomto úseku buduje nová železničná estakáda.

 

Cyklotrasa v dĺžke približne 4,2 kilometra spraví Kúpele Nimnica bezpečne dostupné pre miestnych obyvateľov, korčuliarov i cyklistov. Kúpeľní hosti sa zasa po tejto cyklotrase  dostanú do okresného mesta. Šírkové pomery umožnia, že oopri tri metre širokom pruhu pre cyklistov povedie jedenapolmetrový pruh vyhradený pre peších. Prvé bicykle by po novej cyklotrase mohli prejsť už koncom letných prázdnin.

Ako uviedol portál puchov.in : „Tento úsek je špecifický tým, že na cyklotrase budú mať peší vymedzený svoj vlastný pruh v šírke 1,5 m, popri ňom povedie 3 m široký pruh pre cyklistov v obojsmernom profile. Je to naozaj luxusné prevedenie cyklotrasy a za zhotoviteľa stavby musím povedať, že takého šírkové usporiadanie cyklotrasy sme na Slovensku ešte nerealizovali,“ priznal hlavný stavbyvedúci Anton Boc zo spoločnosti Strabag, s. r. o., ktorá výstavbu cyklotrasy realizuje. Cyklotrasa je financovaná zo zdrojov Trenčianskeho samosprávne ho kraja (TSK) s nákladmi vo výške viac ako 2,9 mil. €.

 

Cyklotrasa vo výstavbe. zdroj a foto: puchov.in

Táto stavba je technicky skutočne náročná a prácna, no múr zabezpečí stabilitu svahu. Cyklotrasa bude zhotovená z jemného asfaltu, vhodného nielen pre cyklistov, ale aj všetkých priaznivcov športových aktivít od korčuliarov cez skejtbordistov až po mamičky s kočíkmi, dodal riaditeľ výstavby. Dôvody na zdržanie výstavby nevidí.

Stavbu trošku komplikuje modernizácia železnice na rýchlosť 160 km za hodinu, preto budeme musieť ešte hľadať nejaké riešenia. Nič to však nemení na tom, že cyklotrasu by sme chceli otvoriť niekedy v auguste, hoci s malými obmedzeniami. Veľmi sa teším, ako cyklotrasa bude nastupovať na priehradu v Nimnici, nakoľko to projektanti vymysleli veľmi zaujímavým spôsobom, komentoval trenčiansky župan Jaroslav Baška, ktorý cyklotrasu prirovnal k malej diaľnici pre cyklistov a peších.

Cyklotrasa, spájajúca mesto Púchov s Nosickou priehradou, je jednou z ôsmich častí práve vznikajúcej Vážskej cyklotrasy. Vo výstavbe sa aktuálne nachádza aj etapa medzi obcou Horná Streda a Novým Mestom nad Váhom. Keď bude realitou celá Vážska cyklotrasa, dosiahne dĺžku 100 km. Tá aktuálne vznikajúca, nimnickopúchovská, tak neostane izolovaná.

Cyklotrasa medzi Nimnicou a Púchovom končí pri kruhovom objazde v Púchove pri obchodnom dome. Tu sa na ňu napojí ďalší úsek Vážskej cyklotrasy, ktorý povedie poza areál púchovského Športcentra až smerom na Ladce. Tento úsek bude obsahovať aj mostný objekt cez staré koryto Váhu v katastrálnom území obce Beluša, takže taktiež pôjde o zaujímavú stavbu, prezradil ďalšie plány vedúci Odboru dopravy Úradu TSK Radovan Hladký.

 

zdroj a foto: puchov.in

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.