Medzi Limbachom a Pezinkom sa plánuje cyklotrasa.

Medzi obcou Limbach a mestom Pezinok sa má vybudovať nová cyklotrasa v dĺžke 4 km. Podľa TASR pezinská samospráva má už aj spracovaný projekt, pričom v súčasnosti je vo fáze stavebného povolovania.

Cyklotrasa má stáť 930.000 eur, vrátane DPH. Na jej financovanie chcú pritom použiť zdroje z európskych fondov.

Cyklotrasa má mať šírku 3 metre od od Fajgalskej cesty v Pezinku až po Limbach. Samotné trasovanie cez Pezinok má viesť od Fajgalskej cesty po Hasičskej ulici, potom cez Kupeckého ulicu, Holubyho ulicu až po železničnú stanicu. Ďalej sa uvažuje aj o možnom napojení z pezinskej mestskej časti Grinava do Limbachu. Od cyklotrasy si sľubujú jednak zníženie automobilov v meste ako aj rekreačné využitie obyvateľmi alebo návštevníkmi.

Do budúcnosti by mesto Pezinok chcelo vytvoriť sieť cyklotrás aj s ďalšími obcami a mestami ako Modra, Viničné a Slovenský Grob. O tom svedčí aj fakt, že napríklad minulý rok mesto Pezinok spolu so Sencom a obcou Viničné  podporili revitalizáciu cyklotrasy medzi Pezinkom a Sencom, ktorá meria 16 kilometrov a vedie po asfalte, lesoch, hájoch i poliach. Vďaka podpore samospráv na nej v máji 2015 dobrovoľníci obnovili a zlepšili značenie, a to formou nálepiek i žltých smerovníkov s tabuľkami.

zdroj: TASR a dnesky.sk

ulustračné foto:Pezinok.sk

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.