Levice budujú cyklotrasy, ukroja z cesty pre autá.

Podľa posledných správ sa aj radnica v Leviciach rozhodla budovať prvé cyklotrasy v meste aj na úkor automobilov.

 

 

Riešiť sa má napr. ulica Ľ.Štúra, ktorá je dostatočne široká na to, aby sa mohlo prepojiť centrum mesta a stanic. Ako uviedol pre portál Levican.sk poslanec MsZ Levice Rastilav Kasan: “V súčasnosti máme už súťaž na projektanta ukončenú a výsledný projekt by mal byť odovzdaný mestu do dvoch mesiacov. Realizácia cyklotrasy nastane po dokončení opráv cesty Ľ. Štúra a ja tajne dúfam, že sa tak stane ešte v priebehu tejto cyklistickej sezóny. Rozvoj cyklotrás však nezastane iba na tejto ulici, pretože v nasledujúcom období budeme hľadať aj možnosti prepojenia Ľ.Štúra a Mochovskej a iných dôležitých lokalít v meste a okolí ,“ uviedol poslanec.

Ako hovorí, v trasách chcú pokračovať: „Povodie Pereca ponúka skvelú možnosť prepojiť Ul. Ľ. Štúra s Mochovskou ulicou, čím by sme vedeli cyklouzlom spojiť sídliská Rybníky a centrum mesta. Aj Družstevnícka ulica nám ponúka možnosť prepojenia mesta so sídliskom Vinohrady až po Kalinčiakovo a kúpaliskom Margita – Ilona. Tých možností je, samozrejme, veľa,“ myslí si.

Cyklotrasy budú súčasťou 5 km úseku ciest, kde sa vybudujú tak, že “ukroja” z priestoru pre autá.

Navyše primátor Štefan Mišák uvažuje, že by zriadili aj verejné požičovne tzv. bikesharing pre občanov.

Navyše sa v budúcnosti plánujú cyklotrasy aj z okolitých obcí, aby sa občania mohli dostať do Levíc do práce, najmä do lokality priemyselného parku. V budúcnosti sa tam totiž plánuje vybudovanie vyše 1000 nových pracovných miest, čo by prinieslo problém, ak by zamestnanci využívali autá, preto sa chce mesto zamerať na vytvorenie podmienok pre dochádzanie na bicykli.

 

zdroje:

P.S. Ak toto číta niekto z Levíc,budeme veľmi radi, ak by nám mohol poslať fotku danej ulice s cyklopruhmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.