Jazda na bicykli na predpis ako liek na obezitu

Britský premiér chce, aby sa jazda na bicykli predpisovala ako liek na obezitu. Je to jedno z riešení, ktoré chce pretlačiť spolu so zákazom nezdravých potravín. Dôvodom je fakt, že 2/3 Britov je nad normálnou váhou, 36% majú nadváhu a 23% je obéznych.

Johnson posmeľuje doktorov,aby sa nebáli predpísať jazdenie na bicykli ako liek na podporu fyzickej aktivity. Je to jedno zopatrení, ktoré práve cez korona krízu má pomôcť ľuďom lepšie prekonať toto ochorenie,lebo ako ukázali štatistiky, práve ľudia s nadváhou majú potom problém s priebehom ochorenia COVID19.

Sám Johnson je vášnivým cyklistom a sám ako starosta Londýna sa zaslúžil o rozvoj cykloinfraštruktúry v Londýne.

zdroj: https://www.theguardian.com/politics/2020/jul/26/doctors-to-prescribe-bike-rides-to-tackle-uk-obesity-crisis-amid-coronavirus-risk

Notable Replies

  1. Avatar for MRC MRC says:

    Niečo obdobné odporúčal pánovi Smetanovi na rezorte zdravotníctva aj Randi Rzewnicky. Tam išlo o to, aby lekári odporúčali cyklistiku ako riešenie na bežné zdravotné problémy s tlakom, nadváhou a pod.
    Jednoduchá myšlienka, no ako to tam dostať :stuck_out_tongue:

  2. V medzirezortznej pracovnej skupine pre cyklistickú dopravu a cykloturistiku, ktorá vznikla na ninisterstve dopravy, je zástupkyňa ministerstva zdravotníctva a byjadrila sa, že majú o tému záujem. Ale predpokladám, že sami od seba to ťahať nebudú, chce to niekoho, kto sa téme bude aktívnejšie venovať.

Pokračujte v diskusii na forum.cykloplatforma.sk

Participants