Január prial cyklistom, v Žiline určite.

Jesenné neobvyklé počasie aj počas januára prilákalo na bicykel oveľa viac cyklistov ako tomu bolo po minulé roky. Aspoň pre mesto Žilina je to pravda,keďže cyklistov monitorujú vďaka automatickým sčítačom cyklistov,ktoré mesto zakúpilo prostredníctvom projektu Central Meetbike.

Poďme k faktom, za január minulého roka 2012 bolo zaznamenaných 411 cyklistov a tento rok v januári 2014 až 4827 cyklistov! To v percentuálnom vyjadrení predstavuje cca. nárast o 11 násobok alebo ak chcete o 1174%, čo je paráda. Pre úplnosť, ide o intenzitu cyklistov na Ul.Vysokoškolákov, ktorá je charakteristická prepojením medzi najväčším žilinským sídliskom Vlčince, obchodnou oblasťou s viacerými obchodnými domami a centrom mesta. Sčítač je situovaný na segregovanej obojsmernej cestičke pre cyklistov paralelnej k ceste pre motorové vozidlá, čím napĺňa hlavne dopravnú funkciu a funkciu mestskej magistrále.

Veríme, že nielen v Žiline , ale aj v iných slovenských mestách boli podmienky pre cyklistov bicyklovateľné, akurát, že sa až tak moc nemonitorujú. Toť o dôvod viac prečo podporiť výstavbu cykloinfraštruktúry!:-)

januar2014_cyklodata

zdroj dát:http://www.mulica.sk/index.php/januarove-medzirocne-porovnanie-cyklistov-narast-o-vyse-11nasobok/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.