Ikea používa na rozvoz tovaru solárne poháňaný cargo bicykel

Udržať udržateľné a nákladovo efektívne služby na rozvoz na tzv. poslednú míľu a zároveň splniť očakávania zákazníkov je náročné. Predajcovia IKEA v posledných rokoch zavádzajú elektrické nákladné autá pre doručovanie domov.

Ikea išla ešte ďalej, pridáva udržateľnejšie alternatívne riešenie prepravy domov: nákladné bicykle na solárny pohon.

V priebehu minulého roka dokončil obchodný dom IKEA v holandskom Delfte pilotný projekt používania solárneho nákladného bicykla na doručovanie produktov svojim zákazníkom v rámci centra mesta v okolí obchodu. Po vyhodnotení pilotného projektu sa celosvetový poskytovateľ franšízy IKEA (Inter IKEA Systems B.V.) teraz rozhodol rozšíriť a poskytnúť všetkým maloobchodníkom IKEA na celom svete možnosť pridať udržateľnejšiu, dostupnejšiu a nákladovo efektívnejšiu alternatívu k ich vozovému parku na doručovanie domov.

„Tento bicykel Sunrider dokáže odviesť zhruba 90 percent sortimentu IKEA a vypúšťa o 98 percent menej CO2 ako moderné dieselové dodávky. Pre IKEA je dôležité hľadať nové spôsoby, ako zlepšiť ponuku služieb pre zákazníkov, a to z udržateľnejšej, dostupnejšej a dostupnejšej perspektívy. To všetko dokáže nákladný bicykel na solárny pohon,“ hovorí Helene Davidsson, manažérka pre udržateľnosť, Inter IKEA Systems B.V.

Globálny poskytovateľ franšízy IKEA má tri kľúčové prioritné oblasti; udržateľnosť, cenovú dostupnosť a dostupnosť. Hľadanie nových logistických riešení a riešení na uspokojenie zákazníkov, ktoré dokážu uspokojiť potreby mestského prostredia a zvýšeného elektronického obchodu a zároveň sú šetrné ku klíme, životnému prostrediu a spolupracovníkom, dosahujú všetky tri prioritné oblasti.

„Chceme spoznať viac ľudí a mnohí z našich budúcich zákazníkov budú žiť v mestách s obmedzeným prístupom k doprave. Táto výzva poskytuje skvelú príležitosť preskúmať nové spôsoby sprístupnenia našich produktov. Nákladný bicykel na solárny pohon bude cenným doplnkom služieb na poslednej míli, pretože ponúka tichú alternatívu bez emisií, ktorá dokáže obísť aj dopravné zápchy,“ hovorí Helene Davidsson.

zdroj: https://about.ikea.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.