Holandsko investuje 1,1 miliardy na podporu cykloinfraštruktúry

Holandská vláda oznámila, že investuje 780 mil.Euro do cykloinfraštruktúry. Spolu s výdavkami miest a provincii to spolu predstavuje vyše 1,1 miliardy.

A čo sa má z tohto balíka financovať?

Nové parkoviská pre bicykle, extra cyklotrasy a realizácia tunelov a mostov pre cyklistov a chodcov. Mark Harbers (minister infraštruktúry a vodného hospodárstva) a Vivianne Heijnen (Ministerka pre životné prostredie) dnes oznámili, že holandská vláda investuje do cyklistickej infraštruktúry v celej krajine nie menej ako 780 miliónov eur.

Ide o opatrenia ako cyklotrasy; regionálne cyklotrasy, po ktorých sa pohodlne a bez meškania dostanete na bicykli z miesta A do miesta B. Pribudnú aj nové parkovacie zariadenia pre bicykle v uzloch MHD. Napríklad na staniciach v Utrechte a Goes pribudne celkovo 3 500 nových miest, aby cyklisti ľahšie a rýchlejšie prestúpili na verejnú dopravu.

Okrem toho budú na mnohých miestach vybudované nové tunely a mosty pre cyklistov a chodcov. Napríklad na štátnych cestách alebo pod železnicou, ako napríklad vo Wijchen a neďaleko Sittard-Geleen. Napríklad do obytnej oblasti na druhej strane cesty alebo železnice sa dá ľahko dostať na bicykli alebo pešo.

zdroj: https://www.fietsersbond.nl/nieuws/ruim-miljard-voor-fietsinfrastructuur/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.