Francúzska vláda chce, aby si obyvatelia oprášili svoje bicykle, preto im na opravu a servis poskytne 50 Euro

Podľa štatistík odhadom 30 miliónov bicyklov vo Francúzsku leží niekde v pivniciach zaprášených a nepoužívaných. Francúzska vláda to chce zmeniť. Vyčlenila finančné prostriedky, aby posmelila obyvateľov vrátiť sa späť do sedadiel. Na opravu a servis im poskytne 5O Eurové šeky alebo vouchery.

Je to odpoveď na korona krízu, ktorá si aj vo Francúzsku vyžiadala obete a cyklodoprava sa javí ako jedno z riešení v mestskej moobilite.

Celý proces má vyzerať tak, že ak si obyvatelia budú chcieť ísť opraviť alebo zoservisovať bicykel, pôjdu k opravárovi. Pre opravy pod 5O euro nebude treba žiaden papier alebo potvrdenie. Ak bude oprava alebo servis drahší ako 50 euro, zákazník doplatí zbytok. Opravovne si to následne vydokladujú od vlády.

Na zoznam servisov sa pripravuje zhruba 3000 servisákov a ak všetko pôjde podľa plánu cykloservisy sa môžu otvoriť 11.mája alebo skôr.

Celkovo sa plánuje vyčleniť 20 mil.Euro na opravy bicyklov.

zdroj: http://www.leparisien.fr/amp/societe/deconfinement-un-cheque-reparation-de-50-euros-pour-doper-l-usage-du-velo-29-04-2020-8308353.php?__twitter_impression=true

Začnite diskusiu o tomto článku na forum.cykloplatforma.sk