Ešte viac bicyklov, to je vízia mesta Enschede pre rok 2030

Mesto Enschede (158 tis.obyv) investovalo v posledných rokoch veľa peňazí do zlepšenia možností cyklistiky. Vďaka tomu je jazda na bicykli v Enschede príjemnejšia a bezpečnejšia. Za posledné roky toho mesto dosiahlo veľa. Takmer všetky plány, ktoré urobili v roku 2012, boli implementované v roku 2020. Chceme, aby sa všetka doprava pohybovala, a chceme byť atraktívnym mestom, v ktorom sa bude žiť. Preto mesto chce zaistiť, aby jazda na bicykli v Enschede a jeho okolí bola ešte príjemnejšia a bezpečnejšia. Hlavne preto, aby obyvatelia bicyklovali ešte častejšie a menej využívali auto na kratšie výlety a aby mesto zostalo pre auto dostupné. 

A teraz ten hlavný prístup mesta.

Chcú cyklistiku v Enschede čo najviac spríjemniť
Pozreli sa na to, ako sa veci v posledných rokoch vyvíjajú a kde je možné zlepšiť politiku v oblasti bicyklov. Začali sa o tom rozprávať s obyvateľmi Enschede a zistili, že to môže byť ešte príjemnejšie a bezpečnejšie. Preto mesto urobilo nové plány na nasledujúce roky, tieto plány sú uvedené v tomto dokumente Bicycle Vision Enschede 2030.

Mesto má tri dôležité ciele, ktoré chce v roku 2030 dosiahnuť:

  • viac bicyklovania v Enschede;
  • menej nehôd s účasťou cyklistov v Enschede;
  • aby boli cyklisti v Enschede veľmi spokojní.

Aby dosiahli tieto tri ciele, urobia týchto päť vecí

  1. Pokračovať v budovaní dobrých cyklotrás v meste. Dokončiť kompletnú cyklistickú sieť a poskytnúť dobré parkovacie zariadenia pre bicykle v celom meste.
  2. Ešte viac sa zlepšiť bezpečnosť na cestách. Chcú tiež, aby bolo prostredie v škole a prechod cez kanál bezpečnejšie. A naďalej budú poskytovať informácie pre mladých ľudí aj pre starších ľudí.
  3. Chcú, aby v Enschede mohol každý bezpečne bicyklovať. Plánujú to tak, aby nové typy bicyklov, ako sú rýchle elektrobicykle a elektrické nákladné bicykle, sa mohli tiež bezpečne používať. 
  4. Snažia sa povzbudiť ľudí z Enschede, ktorí bicyklujú menej, aby si vzali bicykel.
  5. Postarajú sa o to, aby ste mohli ľahko prejsť na autobus a pokúsiť sa udržať kamióny mimo centra.

K týmto štyrom častiam patrí zoznam s dvoma časťami „Základný“ a „Plus“. Zoznam „Základný“
obsahuje opatrenia, ktoré musí mesto vykonať, aby sme dosiahli stanovené ciele. Tieto opatrenia chcú implementovať v nasledujúcich rokoch.
Radi by vykonali aj zoznam opatrení „Plus“, ale zatiaľ sú tieto opatrenia príliš drahé. Tieto opatrenia sa spísali, aby sa ich mohli implementovať v budúcnosti, ak budú k dispozícii (extra) peniaze.

Tu si môžete stiahnúť ich cyklovíziu pre rok 2030:

https://www.fietsberaad.nl/CROWFietsberaad/media/Kennis/Bestanden/Fietsvisie_Enschede_2030_definitief.pdf

Začnite diskusiu o tomto článku na forum.cykloplatforma.sk