Do práce na bicykli ide aj Detva

 

Milí Detvanci

Blíži sa máj a sním aj celosvetová súťaž do Do práce na bicykli. Tak, ako po iné roky, aj tento rok sa do súťaže zapojilo Slovensko a to konkrétne celkovo 53 miest. Prví krát v svojej histórií sa do súťaže prihlásilo aj naše mesto Detva.

Takže, ak si z Detvy a chceš urobiť niečo pre seba, svoje zdravie, svoje mesto a životné prostredie, neváhaj a zaregistruj sa do súťaže. Zmerajme si sily s okolitými mestami, ako sú Zvolen, Banská Bystrica, Hriňová či Krupina, šancu vyhrať máme rovnakú, lebo počet najazdených kilometrov a zapojených tímov sa prerátava priemerne na počet obyvateľov.

plagat 2

 

 

 

Základné pravidlá súťaže sú:

  • Do súťaže sa môže prihlásiť ktorákoľvek organizácia, inštitúcia, alebo firma pôsobiaca na území mesta Detva (napr. školy, obchodné reťazce, mestské organizácie, občianske združenia, kluby, súkromné firmy, zdravotné strediská atď), kde si vytvoria súťažný tím o počte min. 2-4 ľudí. Jedna organizácia, firma, inštitúcia,…môže mať neobmedzený počet tímov.
  • Nie je potrebné jazdiť úplne celý mesiac na bicykli, ušetrené CO2 sa počíta, ak idete do práce napr. aj pešo, alebo autobusom. Samozrejme, do súťaže sa zarátavajú len kilometre najazdené bicyklom.
  • Registrované tímy dostanú od Ministerstva dopravy, za účasť v súťaži, tričko (poz. počet tričiek je obmedzený, preto neváhajte, kto prvý príde, ten prvý berieJ.

Registrovať tím je možné na stránke www.dopracenabicykli.eu  najneskôr do 27.4.2015

 

 

 

 

 

Nakoľko my Detvanci sme známi svojou láskou k prírode verím, že sa  nenecháme zahanbiť iným okolitým mestám, a v máji ukážeme Slovensku, že aj v našom meste sa vieme spojiť pre dobrú vec. O vyhodnotení súťaže, na národnej a lokálnej úrovni, Vás budeme informovať na stránke www.dopracenabicykli.eu , www.detva.sk, www.cyklodoprava.sk.

 

V prípade, ak by ste mali akékoľvek otázky, neváhajte ma kontaktovať.

 

Váš Detviansky koordinátor,

Radovan Červienka

Rado.cervienka@gmail.com

0907416996

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.