Do práce na bicykli 2017 sa rozbieha

Do slovenských miest sa po roku opäť vracia národná kampaň na podporu rozvoja nemotorovej dopravy Do práce na bicykli. 1. marca sa oficiálne začína registrácia samospráv do tohto celoslovenského projektu, ktorý každý rok súťažnou formou motivuje tisíce zamestnancov k májovému dochádzaniu do práce na dvoch kolesách. Prihlásením jednotlivých samospráv na webovej stránke www.dopracenabicykli.eu sa otvorí cesta k účasti v kampani aj pre ich obyvateľov. Tí sa budú môcť zaregistrovať hneď potom, ako sa do kampane prihlási samospráva, v ktorej majú trvalé bydlisko, alebo do ktorej dochádzajú do zamestnania.

Po minuloročnom obrovskom úspechu, kedy sa v máji vydalo do ulíc až 5637 súťažiacich zo 60 slovenských samospráv, pokračuje kampaň Do práce na bicykli svojím 4. celoslovenským ročníkom. Ten ponúkne množstvo atraktívnych vylepšení nielen pre samotných zamestnancov, ktorí si v máji zvolia na presun do práce bicykel, ale aj pre ich zamestnávateľov. Samosprávy, tímy a jednotlivci budú súťažiť vo viacerých kategóriách, pričom budú mať možnosť získať po odjazdení stanoveného počtu jázd do práce na dvoch kolesách zaujímavé ceny. „Kampaň je aj tento rok otvorená pre každého, kto chce podporiť rozvoj cyklodopravy na Slovensku, chce si vyskúšať aspoň na jeden mesiac výhody prepravy bicyklom, ale aj pre tých, ktorí si chcú jednoducho zasúťažiť o hodnotné ceny,“ vysvetľuje hlavná koordinátorka kampane Andrea Štulajterová z Občianskej cykloiniciatívy Banská Bystrica, ktorá je organizátorom kampane.

Tvárou tohtoročnej kampane sa stal cyklistický majster sveta Peter Sagan, ktorý bude svojou charizmou motivovať obyvateľov k prehodnoteniu ich dopravných návykov a k voľbe bicykla ako dopravného prostriedku pri ceste do práce. „Veríme, že okrem Petra bude zaujímavou motiváciou aj originálne tričko kampane s mechanickým cyklistickým srdcom, ktoré bude prístupné len pre registrovaných účastníkov. Vďaka tomuto motívu budú súťažiaci v uliciach ľahko rozpoznateľní,“ hovorí Štulajterová. Registrácia samospráv do kampane bude možná do 18. apríla 2017, prihlasovanie súťažiacich sa uzavrie 5. mája 2017. Ako však upozorňuje hlavná koordinátorka, samosprávy by si svoju registráciu nemali nechávať na poslednú chvíľu. „Čím skôr sa mesto prihlási, tým väčšie šance bude mať pri súťažení so zvyškom Slovenska. Navyše, pre prvé tri samosprávy, ktoré dosiahnu počet 400 prihlásených súťažiacich, máme pripravené štýlové mestské bicykle, a veľkým lákadlom tohto ročníka bude aj hlavná cena v podobe kvalitného elektrického bicykla. Preto vyzývame obyvateľov, aby čo najskôr kontaktovali samosprávy so žiadosťami o ich registráciu,“ dopĺňa Štulajterová.

Tričko 2017

Kampaň Do práce na bicykli je najpopulárnejším projektom podporujúcim rozvoj nemotorovej dopravy v mestách. Prebieha počas mesiaca máj, kedy si registrovaní účastníci na stránke www.dopracenabicykli.eu evidujú svoje jazdy do práce a z práce a súťažia o viaceré ceny. Okrem motivácie obyvateľstva k využívaniu bicykla na prepravu do práce sa kampaň snaží upozorniť vedenia slovenských miest a obcí na potrebu rozvoja cyklistickej infraštruktúry a zamestnávateľov na zlepšenie podmienok pre pracovníkov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli. Na celoslovenskej úrovni ju od roku 2014 organizuje občianske združenie Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica, vyhlasovateľom je národný cyklokoordinátor Peter Klučka. Hlavným partnerom kampane je Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Zdroj: Nechajme auto doma 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.