Cyklodoprava už aj na YouTube

Na našej stránke a v časopise pomerne často prinášame informácie o novej, či plánovanej infraštruktúre pre cyklistov, no nie vždy je z poskytnutých informácií jasné, ako popisovaná cyklotrasa vyzerá. Teda či ide o segregovanú cestičku pre cyklistov alebo pruh na vozovke, aké sú tieto úseky dlhé alebo či sú zjazdné aj na cestnom, či mestskom bicykli. Rozhodli sme sa preto založiť YouTube kanál CyclingSlovakia s videami z prehliadok zaujímavých cyklotrás.

Videá budú primárne zamerané na segregované cestičky pre cyklistov so spevneným povrchom vhodné pre turistiku aj dochádzanie do práce. Pôjde najmä o komunikácie vhodné aj pre cestné bicykle a všetky skupiny cyklistov, vrátane detí. Príkladom je táto cestička z Dunajova do Krásna nad Kysucou.

Doteraz nahrané videá pochádzajú z okolia Žiliny a z Kysúc, no postupne budeme prechádzať všetkými krajmi Slovenska. Vo videách sa nachádza jednoduchá infografika s údajmi o polohe a prejdenej vzdialenosti. Dlhšie videá sa budú určite hodiť aj cyklistom využívajúcim trenažéry.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.