CYKLOAKCIA – ENERGIA NA KOLESÁCH

I. ročník cyklistického hoby maratónu pre všetkých, usporiadaný na trati Gabčíkovo-Bratislava v rámci 5. etapy cyklistických pretekov 58. ročníka Okolo Slovenska 2014 odštartuje v sobotu 7. júna z Vodnej elektrárne Gabčíkovo.

Slovenská cyklistika významne rastie v celosvetovom meradle a tradične je obľúbená u širokej slovenskej verejnosti. Usporiadatelia najvýznamnejších cyklistických pretekov Slovenska preto pripravujú v rámci pretekov aj preteky pre verejnosť – Energia na kolesách. Podujatie pre verejnosť má obohatiť atmosféru 58. ročníka, ale naopak, verejnosť má byť obohatená o pocit skutočných pretekov, pretože cieľ pretekov profesionálov aj verejnosti bude na tom istom mieste a v podobnom čase.

Trať Bratislava-Gabčíkovo je zvládnuteľná a bezpečná aj pre deti v sprievode rodičov a mládež. Malí aj veľkí pretekári tak po svojom výkone budú môcť nasať atmosféru profesionálnej súťaže, tí najrýchlejší budú dokonca môť stáť na rovnakých stupňoch víťazov ako profesionálni jazdci.

Energia na kolesach pozvanka SK & EN

>>> REGISTRÁCIA <<<

Termín: 7. júna 2014 (sobota)

Miesto a čas štartu: Priehradný múr vodného diela Gabčíkovo, 11:00 hod.

Cieľ: Cieľ 5. etapy cyklistických pretekov Okolo Slovenska v Bratislave, nám. M.R. Štefánika, pred novým Národným divadlom.

Podmienky účasti:

Rok narodenia 1999 a starší, neskôr narodení len s dospelým doprovodom.
Dobrý zdravotný stav.
Vlastnoručný podpis na prezenčnej listine, ktorým potvrdzujete účasť na podujatí na vlastné nebezpečie a sľub na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky a pokynov usporiadateľa.
Účastníci štartujú a celú trať absolvujú s nasadenou cyklistickou prilbou a prideleným št. číslom.

Prihlášky: na mieste štartu 7. júna 2014 (sobota) od 8,30 do 10,30 hod.

Jazda peletónu: Podujatie sa koná ako organizovaná jazda cyklistov na záverečných km trati 5. etapy Okolo Slovenska. Účastníci majú zákaz predbehnúť sprievodné vodiace vozidlo a sú povinní dodržiavať ustanovania zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke. Posledných 15 km trate bude organizovaných ako cyklistické preteky. Účastníci môžu v prípade potreby použiť zdravotnú službu alebo zberný autobus, ktoré sa budú pohybovať na konci peletónu.

Trať maratónu: Priehradný múr Gabčíkovo (0 km) – Bodíky – Vojka nad Dunajom – priehradný múr Čuňovo – Rusovce – Doľnozemská cesta – 15 km – Most Apollo – Landererova – Pribinova – Námestie M.R. Štefánika, cieľ (52,6 km).

zDROJ: http://energiaprekrajinu.seas.sk/sk/energia-pre/detail-prispevku/_24a76a7e-e9c5-4e88-ba70-a33a009af972

Občerstvenie: V cieli pohostenie pre každého účastníka (nápoj, doplnok energie).

Ceny: Prví traja bez rozdielu kategórií vecné ceny. Všetci účastníci dostanú tričko s logom sponzora a na základe štartovného čísla možnosť súťažiť v tombole.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.