Cyklisti v Banskej Bystrici majú dôvod na radosť

Cyklisti v Banskej Bystrici majú dôvod na radosť
Primátor mesta Banská Bystrica Peter Gogola a generálny riaditeľ spoločnosti GRANVIA, a.s. Eric Genêtre dnes podpísali darovaciu zmluvu, podľa ktorej koncesionár severného obchvatu R1 PR1BINA Granvia, a. s. finančne podporí výstavbu novej cyklotrasy v meste pod Urpínom.
Navrhnutý projekt počíta s prepojením mesta Banská Bystrica východným smerom s miestnou časťou Šalková, odkiaľ vedie priame napojenie na nadregionálne cykloturistické trasy Zelená stuha Pohronia a Donovalská cyklomagistrála. Projekt je okrem iného aj súčasťou cykloradiály R10, ktorá je navrhnutá v Územnom generele nemotorovej dopravy mesta Banská Bystrica.
„Som presvedčený o tom, že správa o podpísaní darovacej zmluvy poteší mnohých Banskobystričanov. V našom meste sa snažíme o rozvoj nemotorovej dopravy a podporu iných spôsobov dopravy ako je individuálny motorizmus. Je podľa mňa potrebné myslieť do budúcnosti, šetriť životné prostredie a zachovať ho tak pre budúce generácie. Našou úlohou je vytvárať podmienky, aby sa takéto spôsoby dopravy mohli rozvíjať, a preto som veľmi rád, že sa nám postupne darí spájať jednotlivé cyklotrasy tak, aby vytvorili funkčnú sieť,” povedal primátor mesta Banská Bystrica Peter Gogola.
Plánovaná cyklotrasa je momentálne v štádiu projektovania. Jej odhadovaná dĺžka je 3,2 kilometra.
„Vybudovanie kvalitnej cyklotrasy výrazne prispeje k zvýšeniu bezpečnosti cyklistickej komunity a sme radi, že ju môžeme podporiť. Veríme, že cyklotrasa bude prínosom pre všetkých užívateľov dopravy,” povedal Eric Genêtre, generálny riaditeľ spoločnosti GRANVIA, a.s.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.