Cyklisti a chodci budú po novom preferovaní na svetelnej križovatke v Hamburgu

V Hamburgu sa na svetelných križovatkách obrátila preferencia na križovatke Kaiser-Friedrich-Ufer/Bundesstrasse v prospech cyklistov a chodcov.

Premávka motorových vozidiel má zelenú iba v prípade potreby. Ak auto vbehne do detekčnej oblasti semafora, aktivuje sa termovízna kamera. Motorizovaná individuálna doprava si vyžiada „zelenú“ a semafor sa po niekoľkých sekundách zmení.

Priorita na semafore bola obrátená

Pre chodcov a cyklistov to znamená, že už nemusia minúty čakať, kým sa im zmení semafor. Ďalší plusový bod: znižuje sa neustále brzdenie a zrýchľovanie pred a za semaformi.

Pri rovnakej rýchlosti možno skrátiť čakacie doby na autá a zvýšiť komfort. Trvanie zelenej fázy pre premávku motorových vozidiel je možné riadiť v závislosti od intenzity premávky: pri väčšom zhone zostáva premávka motorových vozidiel zelená dlhšie.

Dôležitá je aj plynulá verejná doprava

Hamburg má pre autobusy ďalšiu možnosť, ako sa vyhnúť meškaniam a zabezpečiť plynulú verejnú dopravu: autobusy žiadajú „zelenú“ cez určité ohlasovacie miesta.

Údaje o premávke na križovatke Kaiser-Friedrich-Ufer/Bundesstrasse ukázali, že 7 000 ľudí aktívne využíva trasu pozdĺž kanála a 6 000 motorových vozidiel jazdí po federálnej diaľnici.

Úrad pre dopravu a mobilitu (BVM) chce v najbližších mesiacoch vyhodnotiť a rozvinúť zmenenú prioritu semaforov. Zlepšenie prepínania semaforov v prospech chodcov a cyklistov sa plánuje v priebehu nasledujúcich dvoch rokov aj na ďalších križovatkách.

zdroj: https://www.adfc.de/neuigkeit/ampelschaltungen-in-hamburg-autos-muessen-jetzt-betteln

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.