Bratislava považuje za priority na tento rok aj nové cyklotrasy.

Bratislavská radnica rozhodla, že pre tento rok bude patriť medzi jej priority aj vybudovanie nových cyklotrás ako aj dokončenie starých cykloprojektov. Okrem toho chce inštalovať nové stojany na bicykle.Najskôr by mala pribudnúť cyklistická komunikácia  medzi Blumentálskou a Obchodnou ulicou ako aj vyznačenie historického okruhu centrom, ktorý mal byť hotový už minulý rok v roku 2012. Nové úseky, kde by mesto malo vypísať súťaž, sú nasledovné:

  •  nové značenie medzinárodnej trasy Eurovelo 6,
  •  južná radiála pri Chorvátskom ramene,
  •  trasa medzi Prístavnou ulicou a Prístavným mostom.
  •  cyklotrasa medzi Pribinovou a Mostom Apollo.

V blízkej budúcnosti má mesto vyhlásiť aj súťaž návrhov na riešenie cyklotrasy na Devínskej ceste, z ktorej by mala vzísť optimálna trasa a technické riešenie. Nie so všetkými úsekmi, s ktorými má mesto zámer dobudovať súhlasí aj cyklistická komisia. Ide o  cyklotrasu medzi Podunajskými Biskupicami a Vrakuňou, kde by sa mal vymeniť povrch. Avšak okrem povruchu bude nutné y trasy odstrániť aj nebezpečné prvky ako napríklad stĺpy a pod.

Okrem značnej výšky finančných prostriedkov,ktoré v minulom roku vyčlenilo mesto na cyklotrasy, sú problematické najmä majetkovo právne pomery, ktoré brzdia budovanie nových ciest a teda aj míňanie týchto peňazí .

zdroj: http://bratislava.sme.sk/

1 thought on “Bratislava považuje za priority na tento rok aj nové cyklotrasy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.