Bikesharing v Košiciach plánuje prevádzkovať Železničná spoločnosť Slovensko

Podľa informácii z Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR ako aj portálu Kosicednes.sk by mala metropola východu mať svoj systém verejných bicyklov, ktoré bude prevádzkovať Železničná spoločnosť Slovensko.

Železničný dopravca dostane grant v sume 580 tisíc Euro. Samotné mesto už rokovalo so Železničnou spoločnosťou najmä z dôvodu vysporiadania pozemkov pod potenciálne stanice bikesharingu a v septembri minulého roka už schválili prenájom týchto pozemkov na sedem rokov za 1 Euro.

Celkovo sa plánuje 14 staníc a 240 bicyklov. Mesto by sa na prevádzke systému nemalo nijako finančne podieľať. Medzi lokality, kde by sa mali stanice nachádzať patrí napr. Staničné námestie, Magistrát mesta Košice,Tyršovo nábrežie, Protifašistických bojovníkov, Šrobárova ulica,  Hlavná ulica pred OC Dargov, ulica Požiarnická ako aj Kasárenské a Festivalové námestie.

Plánované spustenie prevádzky by malo byť na jeseň tohto roka. O aký systém pôjde, zatiaľ nevieme.

Prevádzka bikesharingu dopravcami nie je nič výnimočné, funguje to napríklad aj v Holandsku (OVfiets), Nemecku (Call a bike), prípadne aj v Českej republike,kde České dráhy majú systém požičovní bicyklov. Napokon aj na Slovensku v Nitre prevádzkuje bikesharing autobusový dopravca ARRIVA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.