Bike and Ride pre cyklistov na autobusovej stanici v Dunajskej Strede.

Na našom portáli vám prinášame viac príkladov zo zahraničia, kde prezentujeme viaceré možnosti ako myslieť na cyklistov. Svetlou výnimkou je autobusová stanica v Dunajskej Strede, ktorá pred vyše rokom prešla modernizáciou. Pozitívnym je fakt, že mysleli aj na cyklistov. Defacto vytvorili systém Bike and Ride ako aj Park and Ride (aj keď sa tak priamo na stanici nenazýva), tak aby bolo možné kombinovať individuálne spôsoby dopravy.

Cyklista si môže bicykel uschovať na oplotenom parkovisku pre bicykle, pričom podmienkou úschovy je použitie čipovej karty autobusového dopravcu. Ak v ten deň vykoná aj jazdu autobusom, parkovanie pre bicykle má zadarmo. Podobne to funguje aj pre osobné automobily. V minulosti sa totiž stávalo, že si tam zaparkovali automobil ľudia, ktorí vôbec verejnou dopravou necestovali.
Pozitívne hodnotíme aj výber cyklostojanov. Pozitívny fakt je ten, že cestujúci tento kombinovaný spôsob dopravy využívajú, či už v lete alebo aj počas zimy, o čom svedčia tieto fotografie. Bodaj by takto mysleli na cyklistov na každej autobusovej alebo železničnej stanici na Slovensku.
ds1

IMG_0159

IMG_0160

IMG_0162
Autori fotografií:
R.Staškovan a Ľ.Taška

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.