Bicykle za cigarety

Tak takto nejako funguje tzv. obchod, resp. stratégia, ktorú si zvolil starosta  tureckého mesta Kilis na hraniciach so Sýriou.

Mesto,ktoré donedávna trpelo nepriamo aj konfliktom v susednej Sýrii, prichýlilo aj viacerých utečencov. Aby sa mesto stalo životaschopným miestom, kde bude radosť žiť, starosta prišiel s celou radou projektov, ako mesto oživiť. Celkom netradične išiel na mládež a to s cieľom prestať fajčiť.

Chce tak trochu prinútiť deti, aby sa nepoflakovali, chodili do školy a hlavne nefajčili. Fajčenie je totiž zlozvyk, ktorý sa rozmohol medzi deťmi a mládežou vo veľkom. Starosta prišiel teda so zaujímavým programom, kde deťom daruje bicykel.

Má to však háčik, chce, aby deti bicyklovali minimálne 1 hodinu, dosahovali uspokojivé výsledky v škole (a vôbec ,aby chodili do školy pravidelne) a hlavne prestali fajčiť, buď deti alebo ich príbuzní (aspoň nie tak často). Ako sa bude hlavne to fajčenie a bicyklovanie kontrolovať, nevieme, ale veríme, že to môže mať u detí úspech.

Doteraz sa rozdalo vyše 4000 bicyklov, pričom cieľom je ich rozdať minimálne 15 tisíc. Celkom zaujímavý nápad, čo poviete? Len veríme, že si deti nerobia popri jazde na bicykli aj fajčiarske pauzy..:-)

zdroj: guardian.co.uk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.