Ambiciózny plán cyklodopravy mesta Antwerpy

Tak takto by mal vyzerať strategický cyklistický plán. Mesto Antwerpy nechce len nejaký šuflíkový dokument, ale skutočne plán,ktorý zabezpečí, že počas rokov 2015 -2019 sa z tohto prístavného belgického mesta stane TOP cyklistické mesto.

Mesto to chce zabezpečiť rôznymi opatreniami, medzi ktoré napríklad patria:

  1. vytvoriť kompletnú dopravnú sieť pre cyklistov, pričoms a majú vyriešiť a odstrániť všetky nebezpečné a “hluché” úseky ( je ich vyše 100).
  2. ďalej chcú vytvoriť niečo ako Superlinky, čo nie sú iba komunikácie, ale multimodálne prestupové uzly typu Bike and Ride, Park and Bike,Carpool and Bike a pod.
  3. vytvoriť cyklodopravu skutočne pre každého od malých až po dôchodcov , pričom sa majú zohľadňovať špecifikácie pre jednotlivé skupiny cyklistov.

Pritom si nemyslite, že Antwerpy sú nejaký cyklonováčik, majú cca. 700 km cyklotrás z celkových 1600 km cestnej siete a deľba prepravnej práce má úctihodných 28%. Samotný dokument je spolu s cyklo akčným plánom súčasťou celkového plánu mobility pre Antwerpy, ktorý určuje strategické smerovanie dopravy pre rok 2020.

zdroj: ecf.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.