V košiciach jazdí cyklobus na linke č.14

V období od 1. júna 2013 do 1. septembra 2013 bude počas voľných dní na všetkých spojoch linky 14 povolená preprava bicyklov. Počas víkendov budú vozidlá jazdiace na tejto linke označené doplnkovou tabuľou so symbolom bicykla. Jeden cestujúci vo vozidle môže prepravovať jeden bicykel v priestore určenom na prepravu detských kočíkov a invalidných vozíkov. Za prepravu bicykla zaplatí cestujúci 0,60 € (rovnako ako za batožinu), platnosť lístka je 60 minút.

Linka 14 premáva po trase Železničná zastávka Ťahanovce – Anička – Mier – Havlíčkova – Čermeľ – Horný Bankov/Alpinka – Jahodná a späť. Počas voľných dní sú všetky spoje na linke 14 garantovane nízkopodlažné. Cestovný poriadok nájdete tu.

ipy pre cestujúcich na cyklotúry odporúčané Spolkom na podporu skrášľovania Košíc:

z Jahodnej do Myslavy:
Pri ceste z Jahodnej na Bankov môžete použiť žltú značku, ktorá prechádza aj lúkami, pekným prostredím a nemá výraznejšie výškové rozdiely. Alternatívne je možné použiť aj červenú značku. Od križovatky žltej a červenej turistickej značky na Kamennom hrbe žltá značka odbočuje na Girbeš a do Myslavy.
z Jahodnej na Bankov:
Podobne ako pri predchádzajúcom tipe je možné z Jahodnej použiť žltú alebo červenú značku. Od križovatky Pod Kamenným hrbom červená značka značka pokračuje na Bankov.
z Jahodnej na Lajošku a Kojšovskú hoľu (pre náročnejších cyklistov):
Takmer celá trasa vedie po červenej turistickej značke, v závere je na Kojšovskú hoľu potrebné použiť žltú značku.
z Horného Bankova do Čermeľa (ľahšia trasa):
Z Horného Bankova vedie asfaltke smerom na Dolný Bankov, pri rázcestí nad hotelom je potrebné odbočiť vľavo na lesnú asfaltku, ktorá vedie na Alpinku. Z Alpinky do Čermeľa je možné použiť trasu po modrej značke s pokračovaním po asfaltke miestnou komunikáciou alebo priamo štátnu cestu.
z Horného Bankova na Jahodnú (ťažšia trasa):
Z Horného Bankova vedie po červenej značke (od križovatky Pod Kamenným hrbom je možné použiť aj žltú značku) na Jahodnú a späť z Jahodnej po asfaltke na rázcestie pod Jahodnou. Odtiaľ je možné pokračovať po modrej cykloznačke alebo žltej značke s pokračovaním na štátnu cestu.

Zdroj: http://imhd.zoznam.sk/ke/doc/sk/12129/Zavedenie-cyklospojov-na-linke-14-1-6-1-9-2013.html


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.