Google zmapoval cyklotrasy v ďalších európskych krajinách

Spoločnosť Google včera vo svojom európskom blogu informovala o tom, že pre veľkú popularitu navigačných služieb pre cyklistov spracovala podklady pre ďalšie európske krajiny. Tento krát sa zamerala na Francúzsko, Írsko, Nemecko, Poľsko, Luxembursko a Lichtenštajnsko. Do mapových podkladov vniesla vektorové informácie o cyklotrasách a pridala aj údaje potrebné pre navigáciu. Nezameriavala sa pritom len na cykloturistické cyklotrasy ale aj na cyklotrasy v mestách určené na dochádzanie do práce apod. Komunikácie, po ktorých cyklistov naviguje, pritom rozdeľuje do troch kategórií:

  • cyklotrasy
  • cyklistické pruhy
  • cesty vhodné pre bicykle.

 GM

S mapovaním cyklotrás  začala spoločnosť už v roku 2010 v USA a Kanade, v Európe boli prvými zúčastnenými štátmi Rakúsko, Holandsko, Belgicko, Spojené kráľovstvo a Švajčiarsko, ktoré pribudli v roku 2012. Slovensko zatiaľ Google pre tento projekt nemapuje, dúfajme, že sa to čoskoro zmení.

Zaujímavá je tiež možnosť používať pre navigáciu ku konkrétnemu cieľu mobilný telefón. Na mobile stačí jednoducho zadať cieľ cesty a pre navigáciu využívať hlasové povely prostredníctvom slúchadiel podobne ako pri automobilových navigáciach.

Zdroj


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.