4. ročník charitatívnej cyklotour Na bicykli deťom 2013.

článok od účastníka cyklotúry Ladislava Findla

V dňoch 6.6. – 14.6. 2013 sa uskutočnil už 4. Ročník charitatívnej cyklojazdy Na bicykli deťom 2013. Štart tejto populárnej cyklojazdy začal tento rok na Morave, v meste Zlín a po dvoch etapách sa cyklisti presunuli na východne Slovensko.
Etapovými mestami na tejto charitatívnej cyklojazde boli: Zlín, Kunovice, Drietoma, Nová Sedlica – Kremenec, Stakčín, Prešov, Košice, Tatranská Lomnica, Terchová, Trenčín a Bratislava. Celková dĺžka cyklojazdy bola 940 km a cyklisti navštívili 204 miest a obcí Slovenska a Južnej Moravy.
V pelotóne sa striedali i známe osobnosti, či už športovci, alebo umelci. Celú cyklojazdu absolvoval napríklad známy herec Ivan Tuli Vojtek, v etapách savystriedali známi hokejisti, ako napr. Janko Pardavý, Branislav Jánoš, dráhový cyklista Jozef žabka, či tanečník Jaro Bekr. No najväčším lákadlom boli bratia Hochschornerovci, ktorí záverečnú 9. etapu absolvovali na tandeme z Trenčína až na detskú onkológiu na bratislavské Kramáre.
008
Cieľom tejto charitatívnej cyklojazdy bolo vyzberať finančné prostriedky pre onkologicky choré deti, a z týchto prostriedkov im uhradit rekondično – relaxačné pobyty. Jeden z pobytov v Tatranskej Lomnici sme aj navštívili a s deťmi i pobudli jeden večer, počas našej cyklotour Na bicykli deťom 2013. Takisto sme počas tejto akcie navštívili i choré deti na detskej onkológii v Košiciach a v Bratislave a doniesli im kopec darčekov a najmä povzbudenie, že sme s nimi…
066
V rámci tejto cyklotour sme i vyniesli plaketu „Deťom pre život“ na najvýchodnejší bod Slovenska, na vrch Kremenec, kde sme ju slávnostne osadili neďaleko hraničného kameňa – trojmedzia Ukrajiny, Poľska a Slovenska.
Asi najsilnejším zážitkom pre účastníkov tejto charitatívnej cyklojazdy bola účasť 11-ročného Šimona, ktorý bol po liečbe dva roky a s nami absolvoval dve etapy cyklojazdy. A to ešte po 110 km do Prešova si skákal s bicyklom po obrubníkoch… Tu jasne bolo vidieť, že je prečo bojovať, nevzdávať sa… a to nás všetkých posúva stále vpred, pomáhať onkologicky chorým deťom má význam.
026
Po ceste nás potešil i zvýšený záujem verejnosti, i obcí, ktoré sa pripájali k našej akcii, takže sme vždy boli viacpočetným pelotónom. Veľa obcí sa pripojilo i finančne, za čo im patrí veľká vďaka, pomohli tým najzraniteľnejším – deťom.
Takže už sa tešíme na jubilejný 5. ročník charitatívnej cyklojazdy Na bicykli deťom 2014, že budeme môcť opäť pomôcť, že je prečo bojovať, prekonávať sa a držať palce malým veľkým bojovníkom.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.